Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne są prowadzone przez mgr Dorotę Czerwińską, certyfikowaną trenerkę TUS oraz behawioralnego treningu umiejętności społecznych ART, absolwentkę podyplomowych studiów wspomagania dzieci z problemami rozwojowymi. Podczas spotkań dzieci uczą się, jak żyć z ludźmi w taki sposób, aby sobie i innym nie sprawiać niepotrzebnych problemów i przykrości. Uczniowie odgrywają scenki dramowe, nazywają i rozpoznają emocje swoje i innych, uczą się kontrolować złość i wyeliminować agresję. Zapoznają się z technikami relaksacyjnymi. Wprowadzane są elementy arteterapii oraz zabawy integrujące grupę i rozwijające empatię. Uczestnicy mają możliwość szczerej rozmowy, czują się bezpiecznie. Dzieci bardzo chętnie przychodzą na spotkania i opowiadają o ich efektach.