mgr Barbara Małkińska

Psycholog szkolny pracuje z uczniami, rodzicami/opiekunami i nauczycielami. Prowadzi indywidualne oraz grupowe zajęcia terapeutyczne, rozmowy wspierające, motywujące, spotkania o charakterze mediacyjnym, zajęcia profilaktyczne i warsztatowe dla klas. Rodzicom oferuje konsultacje wychowawcze oraz rozmowy wspierające. Prowadzi konsultacje z wychowawcami i  nauczycielami.

Zajęcia indywidualne z psychologiem mają na celu:
- stymulowanie rozwoju psychicznego dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez ćwiczenie funkcji poznawczych, percepcyjnych, emocjonalnych oraz interpersonalnych;
- wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego;
- wsparcie emocjonalne i informacyjne w sytuacjach dla dziecka trudnych(rodzinnych, szkolnych, osobistych);
- pomoc w rozwiązaniu konfliktów rówieśniczych itp.

Psycholog próbuje budować pełną szacunku, zaufania, poczucia bezpieczeństwa a jednocześnie autorytetu i granic więź, która przekłada się na zmianę zachowania młodej osoby.
W swojej pracy dużo rozmawia oraz stosuje różne metody i formy pracy, np. karty pracy, gry dydaktyczne i terapeutyczne, opowiadania psychoedukacyjne, bajki terapeutyczne, muzykę itp.

mgr Barbara Małkińska - absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na kierunku psychologia kliniczna i osobowości, edukator Profilaktyki Uzależnień I, doradca zawodowy (studia podyplomowe).
Na bieżąco doskonali swoje umiejętności czytając fachową literaturę, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach czy webinariach.
Ukończyła min. Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii, Trening Zastępowania Agresji ART, Trening Pewności Siebie, Program Przeciwdziałania Przemocy STOP
W edukacji pracuje od ponad 15 lat.

Na co dzień jest mamą, najchętniej spędza czas z rodziną. Wypoczywa jeżdżąc na rowerze lub szusując na stoku. Lubi kuchnię włoską i tort bezowy.

Godziny pracy:

Uwaga - godziny mogą ulec zmianie.

* Rozmowy indywidualne z rodzicami, prawnymi opiekunami po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania. Tel. 22 811 1820 wew. 31